VITTA LINE KREM ME KOLAGJEN

Vetitë dhe qëllimi: Kremi me kolagjen të linjës Vitta përdoret për kujdesin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës. Kremi me kolagjen është një krem ​​ushqyes ideal për kujdesin e lëkurës së thatë dhe të dehidratuar. Pas tridhjetë vitesh jetë, lëkura ngadalë humb elasticitetin dhe lagështinë e saj natyrale. Arsyeja për këtë është humbja graduale e fibrave të kolagjenit. Shtimi i kolagjenit në krem ​​mund të ngadalësojë këtë proces. Falë kombinimit të përzgjedhur me kujdes të përbërësve natyralë të vajit të jojobës, vajit të bajames, vitaminës E dhe kolagjenit, ky krem ​​ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës së fytyrës. Mund të përdoret si krem ​​dite dhe nate.

Përbërësit: vaj jojoba, vaj bajame, vitaminë E dhe kolagjen

Dozimi dhe mënyra e përdorimit: aplikohet në lëkurën e fytyrës, një ose dy herë në ditë.

Paketimi: 50 ml

Ruajtja: Të ruhet në temperaturë deri në 25 ºC,