ПЛАНИНСКИ ФИЛТЕР ЧАЈ

Особини и намена:  Планинскиот чај има исклучително пријатен мирис и вкус. Се препорачува за подобрување на апетитот, при настнка и грип, бронхитис и ангина, како и за смирување на органите за варење на храната. Планинскиот чај е идеален напиток во ладните зимски денови.

Состав: планински чај 100 %

Дозирање и начин на употреба: една филтер кесичка се раствара во 200 ml зовриена вода. Чајниот напиток се остава да стои 5-10 минути, потоа се пие свеж и по потреба може да се заслади.

Пакување: 20 филтер кесички

Чување: да се чува на температура до 25⁰C на суво место