ÇAJ GINKO BILOBA

Vetitë dhe qëllimi: Çaji ginko biloba përdoret për qarkullim më të mirë, kujtesë dhe përqendrim. Bima e ginko biloba me përbërësit e saj aktivë ka një efekt të dobishëm në muret e enëve të gjakut, stimulon në mënyrë të moderuar rrjedhjen e gjakut dhe rrit furnizimin me gjak në të gjitha pjesët dhe organet e trupit, përfshirë trurin. Kjo përmirëson përqendrimin dhe aftësinë për të kujtuar. Gjethet dhe farat e bimës Ginkgo biloba janë përdorur në mjekësinë kineze për shekuj me radhë për njerëzit me astmë, sëmundje bronkiale dhe të mushkërive, si dhe për të përmirësuar qarkullimin periferik dhe cerebral. Gjethja është pjesa medicinale e barit, e cila përdoret për të përmirësuar kujtesën dhe aktivitete të tjera të trurit, tringëllimë në veshët, humbje të dëgjimit për shkak të pleqërisë, marramendje, ulje të presionit të gjakut.

Përbërësit: 100 g përzierje bimore të pluhurosur përmban: gjethe ginko biloba 30%, gjethe nenexhiku 20%, gjethe rozmarine 10%, trumzë 30%, rrënjë e ëmbël 10%.

Dozimi dhe mënyra e përdorimit: një qese filtri tretet në 200 ml ujë të valuar,lihet të qëndrojë 5-10 minuta, më pas pihet i freskët dhe nëse është e nevojshme mund të ëmbëlsohet.

Paketimi: 20 qese filtri

Ruajtja: Të ruhet në temperaturë deri në 25 ºC, në vend të thatë