VITTA LINE КОЛАГЕНСКА КРЕМА

Особини и намена:  Vitta line колагенската крема се користи за нега и цврстина на кожата. Кремата со колаген е хранлива крема идеална за нега на сува и дехидрирана кожа. После триестите години од животот кожата полека ја губи природната еластичност и влажност. Причина за тоа е постепеното губење на колагенските влакна. Додатокот на колаген во креми може да го забави овој процес. Благодарение на внимателно одбраната комбинација на природните состојки на јојоба маслото, бадемовото масло, витаминот Е и колагенот, оваа крема го забавува процесот на стареење на кожата на лицето. Може да се користи како дневна и ноќна крема.

Состав: јојоба масло, бадемово масло, витамин Е и колаген

Дозирање и начин на употреба: се нанесува на кожата на лицето, еднаш до два пати во тек на денот.

Пакување: 50 ml

Чување: да се чува на температура до 25⁰C