CANNA THERAPY ICE ГЕЛ

Особини и намена:  Canna therapy ICE гелот е козметички производ кој содржи 5% масло од семе на коноп, наменет за апликација на кожа, со ефект на ладење. Ментолот, камфорот и етеричните масла предизвикуваат ефект на ладење кој ја намалува болката. Овој начин на употреба е погоден кај проблеми како што се: свиткување, истегнување, мускулни болки, спортски повреди. Не ја надразнува кожата и не содржи синтетички мириси.

Состав: масло од семе на коноп, ментол, етерично масло од еукалиптус, етерично масло од нане, камфор, прочистена вода, етанол, полисорбат 80, макрогол хидроксистеарат, карбомер, триетаноламин, ксантан гума, феноксиетанол, етилхексилглицерол, бутилхидрокситолуен.

Дозирање и начин на употреба: гелот се нанесува на болното место 3 до 4 пати во текот на денот. Во зависност од типот на кожа, ладниот ефект може да се почувствува веднаш по нанесувањето или подоцна. По употребата веднаш да се измијат рацете. Да се избегнува контакт со очи и лице. Производот не е наменет за лица кои се осетливи на било која состојка.

Пакување: 250 ml

Чување: да се чува на температура до 25⁰C, подалеку од дофат на деца.