Вишна филтер чај 30 x 2 g

Вишна филтер чај 30 x 2 g


Намена : Освежителен чај.
Делување : Со оглед дека не содржи кофеин подобен е и за деца и за возрасни. Вишните се богати со калиум, железо, фолна киселина, растителни влакна и витамини А, Ц и Е. Благодарение на овие состојки, вишните се лек за многу болести, а особено се корисни за лекување на воспаленија кои може да доведат до многу сериозни здравствени проблеми.
Состав : Вишна, јаболко, шипка, хибискус, бобинки од бозел.
Припрема : Филтер врекичката прелијте ја со 2 dl зовриена вода и поклопете. По 5 -10 минути извадете ја филтер врекичката и уживајте во природниот вкус. Засладете по желба.