Планински чај 30 x 1,5 g

Планински чај 30 x 1,5 g


Намена : Планинскиот чај има исклучително пријатен мирис и вкус. Се препорачува за подобрување на апетитот, при настнка и грип, бронхитис и ангина како и за смирување на органите за варење храна. Исто така докажано е дека делува против бактерии и воспаленија, а може да се користи и како алтернативен лек против остеопороза .
Делување : Научните изтражувања покажуваат дека е богат со антиоксиданси. Идеален напиток во ладните зимски денови. Препуштете се на уживањето во шоља добар чај.
Состав : Планински чај 100% (Origani vulgaris herba)
Припрема : Филтер кесичката прелијте ја со 2 dl зовриена вода и поклопете. По 5 -10 минути извадете ја филтер кесичката и уживајте во природниот вкус. Засладете по желба.