Овошна мешавина филтер чај 30 x 2 g

Овошна мешавина филтер чај 30 x 2 g


Намена : Освежителен чај.
Состав : Јаболко, шипка, хибискус, кора од портокал, бобинки од бозел.
Припрема : Филтер кесичката прелијте ја со 2 dl зовриена вода и поклопете.
По 5 -10 минути извадете ја филтер кесичката и уживајте во природниот вкус. Засладете по желба.