Масло од арган 50 ml

Масло од арган 50 ml  • long lasting effect
  • 2 vo 1
Карактеристики и намена : Крема со арганово масло и екстракт од невен, со бргувпивачки ефект, ги прави рацете меки и влажни. Содржи чисто арганово масло со органско потекло. Ова масло е богато со витамини, минерали и незаситени масни киселини и како такво погодно е за нега на раце и нокти. Крема за раце и нокти со арганово масло дава долготрајна хидратација со брзо впивање, ги намалува знаци на стареење и ја намалува иритација на кожата.

Состојки (INCI):Aqua, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Calendula officinalis Flower Extract, Argani Spinosa Oil, Ceteareth-25, Ceteareth-6 (and) Stearyl Alcohol, Citrus Limon Peel Oil, Methyl Parahydroxybenzoate, Propyl Parahydroxybenzoate.