Pharmamed Продукти

Сирупи

Сируп од бел слез 200 ml

Сируп од бел слез 200 ml

Слузта која ја содржи овој сируп ја обложува слузницата на грлото и на ждрелото и на тој начин ја намалува дразбата на кашлицата.

ХЕДЕРИН сируп 100 ml

ХЕДЕРИН сируп 100 ml

За смирување на кашлица и олеснето искашлување.

Cируп од исландски лишај 200 ml

Cируп од исландски лишај 200 ml

Исландскиот лишај содржи големи количини во вода растворливи полисахариди који имаат слузни особини, лихенска киселина и горки материи.

Сируп од тимјан 200 ml

Сируп од тимјан 200 ml

Сируп од тимјан ги намалува грчеви на глатки мускули на дишните патишта и олеснува искашлување на бронхијални секрет.

Мултивитаминск и сируп Rolly 11витамини 3минерали 150 ml

Мултивитаминск и сируп Rolly 11витамини 3минерали 150 ml

Витамини и минерали се неопходни за функционирање на организмот.

Хиал Про Актив Сируп 500 ml

Хиал Про Актив Сируп 500 ml

ХИАЛ ПРО АКТИВ сирупот е додаток во исхраната со посебна примена, за подобрување на подвижноста на зглобовите.


Матичен млеч

Матичен млеч Royal Jelly 1000 mg со ацерола 10 врекиќки

Матичен млеч Royal Jelly 1000 mg
со ацерола 10 врекиќки

Диететски производ, додаток на исхрана Биостимулатор на организмот, виталност и зајакнување на имунитетот.

Матичен Млеч Royal Jelly 1000 mg 10 ампули

Матичен Млеч Royal Jelly 1000 mg
10 ампули

Диететски производ, додаток на исхрана Биостимулатор на организмот, виталност и зајакнување на имунитетот.


Цврсти форми

Калциум 400 ДИРЕКТ

Калциум 400 ДИРЕКТ

Диететски производ, додаток во исхрана за дневно надополнување на калциум, витамин Ц, цинк и витамин Д3 помош кај алергии

D-mannURO

D-mannURO

D-manoza, како главна состојка на D-mannURO производот, е шеќер кој помага да се спречат и отстранат симптомите на инфекции на уринарниот тракт и мочниот меур.

Ferropil Complex

Ferropil Complex 40 таблети

Феропил комплекс таблети се производ кој содржи железо, витамин С, витамин B6, фолна киселина, витамин B12, бакар и цинк.

VOMIPIL

VOMIPIL 15 таблети

Диететски производ, додаток во исхрана, при мачнина, повраќање и вртоглавица при движење.

Optimum D3 1000

Оптимум D3 1000

Оптимум D3 1000 IU е единствен препарат на пазарот со доза на витамин Д3 која ги задоволува оптималните дневни потреби по препораките на Светската здравствена организација.

Natural B Complex

Natural B Complex

Делува побрзо и поефикасно од другите, најдобрата комбинација на витамините Б во составот. Витамин Б12, кој е во форма на Метилкобаламин во доза од 1000 микрограми.

Super Collagen + C

Super Collagen + C

Најчист Collagen тип 1 И 3 со најголема концентрација на пазарот (1 g колаген во 1 таблета) Super Collagen + C содржи дури 19 амино киселини кои влегуваат во состав на колаген тип 1 и 3 + витамин Ц.

Super Collagen Beauty

Super Collagen Beauty

Сите знаеме дека магичната таблета не постои, но затоа има нешто што е најблиску до тоа! Super Collagen Beauty со биотин!

Immunobalance 60 капсули

Immunobalance 60 капсули

Immunobalance капсулите представуваат природен додаток во исхраната со единствена комбинација на природни супстанци кои помагаат за зачувување на здравјето и нормална функција на имунолошкиот систем.

Colobalance 60 капсули

Colobalance 60 капсули

Colobalance капсулите представуваат природен додаток во исхраната со единствена комбинација на природни супстанци кои помагаат за подобрување на општата здравствена состојба и на имунолошкиот систем како и регулирање на цревната микрофлора, кај стомачни проблеми, пролив, надуеност или запек.

Диететски производ, додаток во исхрана

Гинкомед 100

Диететски производ, додаток во исхрана.

Диететски производ, додаток во исхрана 30 меки желатински капсули

Коензим Q 10

Диететски производ, додаток во исхрана.

Диететски производ, додаток во исхрана

Carpobil

Диететски производ, додаток во исхрана.

Диететски производ, додаток во исхрана

Кондровит Kомплекс

Диететски производ, додаток во исхрана 45 капсули.

Omega-3-1000

Omega3 1000

Диететски производ, додаток во исхрана Наменет е за заштита на срцето и крвните садови 30 и 75 капсули.

Остеовит

Остеовит

Диететски производ, додаток во исхрана 30 таблети.

Простапил

Простапил

Диететски производ , додаток во исхрана.

Уропил

Уропил

Диететски производ, додаток во исхрана kaj бубрежни колики и уретрални камења.

Хепавит

Хепавит

Диететски производ, додаток во исхрана.

Рибино масло

Рибино масло

Диететски производ, додаток во исхрана 90 меки желатински капсули.

Магнезиум 375 Директ Цитрат

Магнезиум 375 Директ Цитрат

Диететски производ, додаток на исхрана За дневно надополнување на магнезиум.


ПРЕПАРАТИ ЗА ПОТЕНЦИЈА

ЛИБИДО прирпден препарат за мажи

ЛИБИДО прирпден препарат за мажи

Граничен производ за возрасни мажи кои поволно влиае на сексуалната функција.

ЛИБИДО Стронг 1 таблета

ЛИБИДО Стронг 1 таблета

Моментално посилна ерекцијата Либидо Стронг представува иновативно, подобрена формула за брзо дејство и моментално посилна ерекција.

Femax – G 30 капсули

Femax – G 30 капсули

Недостатокот на женското либидо може да се третира, но се уште постои силно верување дека ова не е сериозен проблем.


Пастили

Lozenge-Islandica

Лозенге исландика

Co екстракт од корен од исландскиот лишај, мед, витамин C, масло од еукалиптус и екстракти од уште 20 растениа Пастили.

Лозенге Актив

Лозенге Актив

Со мед, лимон и нане Пастили, диететски производ, додаток во исхрана.


Вагитории

ХЕРБИФИТ Вагиналети со Кантарионово Масло

ХЕРБИФИТ Вагиналети со Кантарионово Масло

Во пакувањето има 5 вагиналети со кантарионово масло.

Фармагин Bагитории

Фармагин Bагитории

Се користат кај ХПВ инфекции 5 и 10 вагитории.


Капки

Хербилекс капки 50 мл

Хербилекс капки 50 мл

Капки за внатрешна и надворешна употреба.


Козметика со посебна примена

CANNA THERAPY ICE

CANNA THERAPY ICE

CANNA THERAPY ICE гел со 5% масло од семе од канабис е козметички производ наменет за примена на кожата, со ладен ефект.

CANNA THERAPY HOT

CANNA THERAPY HOT

CANNA THERAPY HOT krema со 5% масло од семе од канабис е козметички производ наменет за апликација на кожата, со топол ефект.

CANNA THERAPY HOT

CANNA THERAPY FORTE

CANNA THERAPY FORTE крема со 10% масло од семе од канабис е козметички производ наменет за апликација на кожа.

Арника гел 250 мл

Арника гел 250 мл

Арника гелот е наменет за масажа кај спортски повреди како и за освежување кај уморни нозе.

Ѓаволска канџа гел 200 мл

Ѓаволска канџа гел 200 мл

Гелот ѓаволска канџа се користи при воспаление и болки во зглобовите и мускулите, како и за подобра подвижност на истите.

Ѓаволска канџа гел 200 мл

Полар гел 250 мл

Полар гелот се препорачува кај болки и вкочанетост на мускулите и зглобовите, ослабена циркулација, замор и чувство на тежина, напнатост во мускулите и кај ревматски проблеми.

Хорсевит гел 500 мл

Хорсевит гел 500 мл

Хорсевит гелот (коњскиот балзам) се користи за лесна масажа, со избегнување на подрачјата околу очите.

Веногел 75 мл

Веногел 75 мл

Веногелот помага кај проширени вени, ги намалува болките, чувство на тежина и замор во нозете и ја подобрува циркулацијата.

Алоја гел 100 мл

Алоја гел 100 мл

Алоја гелот е наменет за нега и обнова на надразнета, сува и испукана кожа како и за кожа подложна на чести инфекции.

Невен крема 50 мл

Невен крема 50 мл

Невен крема помага кај помали воспалениа на кожата и при лекување на гребнатинки, површински ранички и убоди на инсекти.

Кондровит комплекс гел 75 мл

Кондровит комплекс гел 75 мл

Кондровит комплекс гелот е единствена комбинација на 8 активни состојки кои помагаат кај болки во зглобовите и мускулите.

Херпестоп стик 4 г

Херпестоп стик 4 г

Херпестоп стикот помага во отстранување на проблеми предизвикани од инфекции каде причинител е Herpes simplex вирусот.

Мелем природен 15 и 30 мл

Мелем природен 15 и 30 мл

Природниот мелем е наменет за сите возрасти (деца, трудници, доилки, возрасни) така што ја штити кожата од различни надворешни влијаниа.

Мелем со невен 15 и 30 мл

Мелем со невен 15 и 30 мл

Мелемот со невен е наменет за нега на испукана кожа.

Маст од невен 100 мл

Маст од невен 100 мл

Маста од невен е наменета за нега на испукана кожа, заздравување на помали ранички, заштита на кожата од студ, ветр и други надворешни влијаниа.

Дермавит псоријаза 100 мл

Дермавит псоријаза 100 мл

Заради својот специфичен состав оваа крема првенствено е наменета за сува и испукана кожа подложна на лупење како и за црвена и воспалена кожа.


Прополис/Спреј

Прополис 5% 20 мл безалкохолен со распрскувач

Прополис 5% 20 мл безалкохолен со распрскувач

Прополисот е природен производ од пчели.

Прополис 10% 20 мл безалкохолен со распрскувач

Прополис 10% 20 мл безалкохолен со распрскувач

Прополисот е природен производ од пчели.


Козметика

Бадемова крема 100 мл

Бадемова крема 100 мл

Бадемовата крема за деца се користи за нега и заштита на кожата на бебињата.

Дневна крема 50 мл

Дневна крема 50 мл

Дневната крема за сува и чуствителна кожа се одликува со богатство на витамини који потекнуваат од најпрефинето дерматолошки подносливо масло од бадем.

Ноќна крема 50 мл

Ноќна крема 50 мл

Во текот на ноќта на кожата и е потребна влага. Оваа крема е идеална за ноќна нега на сува и уморна кожа на лицето и деколтето.

Хидратантна крема 50 мл

Хидратантна крема 50 мл

Благодарение на добро избалансирана комбинација на најпрефинети масла од бадем и маслинки.

Крема со колаген 50 мл

Крема со колаген 50 мл

Кремата со колаген е хранлива крема идеална за нега на сува, набраздена и опуштена кожа.


Чаеви

Слим Фит чај 20 x 1,5 g

Слим Фит чај 20 x 1,5 g

Помага при регулација на телесната тежина.

Уроголд филтер чај 20 x 1,5 g

Уроголд филтер чај 20 x 1,5 g

Помага во отстранување на симптомите на воспаление на мочниот меур и уринарниот тракт.

Гинко билоба чај 20 x 1 g

Гинко билоба чај 20 x 1 g

За подобра циркулација, паметење и концентрација.

Earl Grey (Црн филтер чај)  20 x 2 g

Earl Grey (Црн филтер чај) 20 x 2 g

Earl Gray е уште еден исклучително познат вид на чај.

English breakfast филтер чај 20 x 2 g

English breakfast филтер чај 20 x 2 g

Англиски појадок (англ. English Breakfast tea) е мешавина на црн чај со полн, силен и интензивен вкус предвиден за конзумирање со млеко и шеќер.

Брусница филтер чај 20 x 2,5 g

Брусница филтер чај 20 x 2,5 g

Брусницата е билка со потекло од Северна Америка.

MAX Energy 20 x 1,2 g

MAX Energy 20 x 1,2 g

На многумина од нас понекогаш ни е тешко да ги исполнуваме постојани секојдневни обврски и задолженија. Причината за тоа најчесто се крие во забрзаното темпо на живот кое денешното општество го бара. Затоа ви го препорачуваме MAX Energy чајот.

Зелен чај со ѓумбир 20 x 2 g

Зелен чај со ѓумбир 20 x 2 g

Зелениот чај со ѓумбир се користи за освежување и зајакнување на имунолошкиот систем.

Аронија со боровинка филтер чај 20 x 2 g

Аронија со боровинка филтер чај 20 x 2 g

Аронијата е исклучително лековита и корисна билка која потекнува од истокот на Северна Америка, каде покрај Aronia melanocarpa (црноплодна аронија) може да се најде и Aronia arbutifolia (црвенолисна аронија).

Нане (Menta) филтер чај 20 x 1,5 g

Нане (Menta) филтер чај 20 x 1,5 g

Чај од лист на нане (Menthae piperitae folium), делува лесно смирувачки и ги смирува проблемите во дигестивниот систем – грчеви, надуеност и нагон на повраќање, а делотворен е и против полесен степен на дијареа.

Зелен филтер чај 20 x 2 g

Зелен филтер чај 20 x 2 g

Зелениот чај е моќен антиоксиданс кој треба да биде дел од секојдневната исхрана

Камилица филтер чај  20 x 1 g

Камилица филтер чај 20 x 1 g

Цветот од камилица (Chamomillae flos) делува противвоспалително, лесно спазмолитички и лесно смирувачки против грчеви и болки во стомакот , а се користи и за различни облоги. Заради пријатната арома се користи и како освежителен напиток.

Мајчина душичка филтер чај  20 x 1,5 g

Мајчина душичка филтер чај 20 x 1,5 g

Напиток е со пријатен мирис и делува смирувачки, релаксира и опоравува.

Шипка со хибискус филтер чај  20 x 3 g

Шипка со хибискус филтер чај 20 x 3 g

Ги освежува и намалува проблемите со дигестивниот систем.

Шумско овошје филтер чај 20 x 2,5 g

Шумско овошје филтер чај 20 x 2,5 g

Ги освежува и намалува проблемите со дигестивниот систем.

Овошна мешавина филтер чај 30 x 2 g

Овошна мешавина филтер чај 30 x 2 g

Освежителен чај.

Вишна филтер чај 30 x 2 g

Вишна филтер чај 30 x 2 g

Освежителен чај.

Вишна филтер чај 30 x 2 g

Планински чај 30 x 1,5 g

Планинскиот чај има исклучително пријатен мирис и вкус. Се препорачува за подобрување на апетитот, при настнка и грип, бронхитис и ангина како и за смирување на органите за варење храна.


Ринфузни чајеви

Чај бр. 13 – Против Escherichia Coli

Чај бр. 13 – Против Escherichia Coli

Помага да се ублажат проблемите кои се јавуваат кај инфекции предизвикани од Escherichia coli.